Tunniplaanis vabadel aegadel ja kokkuleppelisel ajal viin läbi refleksoloogia või klassikalise massaaži seanssi. Tutvu nende tehnikatega alljärgnevalt ja vaata ka lehte “Kontakt ja hinnakiri” ning võta minuga ühendust, leiame Sulle sobiva aja.
REFLEKSOLOOGIA
Refleksoloogia ehk tsoonteraapia on iidne alternatiivmeditsiini haru. Teraapias aktiveeritakse inimese enda keha tervendavad jõud, töötades läbi kogu inimkeha tsoonid, mis paiknevad jalatalla all, käelabal ja kõrvalestal. Teraapias annab tasakaalutus mingis organis valuaistingu.
Profülaktika ja krooniliste probleemide puhul on soovitav käia jalatalla tsooniteraapias pikema aja jooksul, nt kord nädalas 5 – 7 korda ja võtta kuuriks, mitte vähem kui 4 korda. Krooniliste probleemide puhul jätta pärast tsooniteraapia kuuri 1-2 kuud vahet ning tulla siis tagasi, et olukorda taas kaardistada.
Akuutsete probleemide puhul on jalatalla teraapia lühema ajaga kui 1 h ja teraapiat võib teha ka iga päev, kuid siis töödeldakse vaid kindlaid tsoone ja soovi korral ka käelaba ning kõrvalesta tsoone.
Tavapäraselt töötatakse läbi jalatalla tsoonid, mille toime on aeglasem ja teraapia pikaajalisem ning tõhusam. Lühiajaliseks abiks sobib kiire toimega käelaba ja kõrvalesta tsooniteraapia.
Teraapia sobib hästi tund aega pärast sööki, s.t pole hea liiga tühi ja täis kõht.
Enne seanssi täidab klient patsiendi ankeedi, kus kindlasti tuleks terapeuti teavitada rasketest haigustest, tarvitatavatest ravimitest, rasedusest või võõrastest esemetest kehas (protees, spiraal, naelad, kruvid, stimulaatorid). Samuti tuleb eelnevalt informeerida lähiajal toimunud vaktsineerimisest, vereülekandest ja operatsioonist.
Klient lamab teraapia ajal massaažilaual.
Teraapiakuuri kestvus sõltub kliendi seisundist ja probleemist.
Sageli ei oska inimene ise oma keha märke lugeda ja õigel ajal reageerida. Refleksoloog aitab haigusele jälile jõuda enne kui seda saab diagnoosida, s.t haigus ei ole veel muutunud füüsiliseks ja aitab organismi jälle tasakaalu viia. Üldjuhul kehtib reegel – mida vanem on tervisehäda, seda kauem võtab organismil aega terveneda.
Refleksoloogia ehk tsooniteraapia eesmärk on:
- rahustada, lõõgastada, leevendada stressi;
- elavdada vereringet ja lümfivoolu;
- vaigistada valu;
- eemaldada blokeeringud energiakanalites;
- mõjutada ainevahetust, hormonaalsüsteemi;
- tugevdada närvi- ja immuunsüsteemi;
- vähendada lihaspingeid;
- parandada üldist enesetunnet.
Refleksoloogiat ei soovitata järgmistel juhtudel:
- rasedus (korduvad raseduse katkemised);
- tehisliigeste või südamestimulaatoriga patsient;
- tugevate ravimite tarvitaja;
- raske psüühikahäirega inimene (vaimuhaigus);
- halvaloomuline kasvaja või immuunpuudulikkusega inimene;
- äge radikuliit;
- raske diabeet;
- raske epilepsia.
Teraapia käigus on tähtis kliendi ja terapeudi vaheline koostöö ja tagasiside nii teraapia ajal kui ka hiljem kodus tekkinud reaktsioonidest. Terapeudil on kohustus tagada iga inimese ravi protsessi osas diskreetsus.
Pärast seanssi soovitan puhata, vältida füüsilist koormust ja juua tavapärasest rohkem gaasita vett.
KLASSIKALINE MASSAAŽ
Klassikaline ehk rootsi massaaž on kõige levinum massaažiliik. Valides selle massaažiliigi enda keha toetamiseks, annad sa võimaluse maandada pinged ja stressi oma kehas, kuna see lõõgastab nii füüsilise kui vaimse ülepinge korral. Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine. Massažiseansiga annad võimaluse parandada verevarustust kehas, lõdvestada pinges ja valulikke lihaseid, korrigeerida lihastoonust, aktiviseerida lümfiringe ning kogu protsessi tulemusel paraneb sinu ainevahetus, taastad kaotsiläinud energia, suureneb vastupanuvõime haigustele. Massaaž tasakaalustab närvisüsteemi, pärast massaažiseanssi tunned end rahuliku ja õnnelikuna.
Kasutan klassikalises massaažis meelsasti puhtaid 100% naturaalseid õlisid (nisuidu-, mandli-, kookoseõli vms), mille tulemusena jääb nahk peale massaaži eriliselt pehme ja niisutatud. Kliendi soovil aga saan kasutada ka looduslikku kreemi. Massaažiseansil töötlen läbi soovitud kehaosad või kogu keha.
Klassikalise massaaži tehnikad sisaldavad endas silitamisi, naha ja naha-aluskoe hõõrumisi, lihaste muljumist, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid. Peale massaaži on soovitav juua ravimteed või vett ning paar tundi mitte süüa!
Vastunäidustused:
- Südame puudulikkus
- Palavik
- Äge neerupuudulikkus
- Ägedad põletikulised haigused
- Naha- ja suguhaigused
- Kasvaja või kasvaja kahtlus