Lapseootus on joogas tähtis ja eriline aeg. Joogafilosoofias peetakse väga oluliseks teadlikkust raseduse ja sünnituse ajal ja juba isegi rasedust planeerides. See on aeg, mil kujuneb ema kogemus. Ootusaja 40. nädala jooksul on naisel aega, et kohaneda nii vaimselt, füüsiliselt kui hingeliselt, nii keha kui meele mõttes uue rolliga oma elus.

Füüsilised joogaharjutused aitavad raseduse muuta keha jaoks mugavamaks, parandavad seedimist ning leevendavad pinget seljas, õlgades ja jalgades. Mõned harjutused aitavad ka sünnituseks ettevalmistuda. Jooga parandab vastupidavust, et sünnitus oleks kergem.

Hatha stiilis rasedate joogatunnid sobivad kohe alates esimestest raseduskuudest. Tunnid toetavad rasedust, aitavad sünnituseks ettevalmistuda ja õpetavad sind paremini kuulama ja usaldama oma keha.

Rasedate joogatunnis me teeme soojendavaid harjutusi, mis vähendavad pingeid ja toetavad rühti, parandavad vereringet ja tugevdavad vaagnapiirkonda. Harjutame ka hingamistehnikaid, mis lõdvestavad ja aitavad sünnitusel ning vastupidavusharjutusi, mis aitavad keskenduda ja sünnituseks häälestuda.