Kundalini jooga õpetaja – Piarjot Kaur

 

Meil: piarjot.jooga@gmail.com

Tel. 56878199

Kundalini jooga tund kestab 1,5 h, milles on mantraid (helivibratsiooni), kriyasid (füüsilisi harjutusi), mudrasid (spetsiaalseid käte asendeid), bandhasid (kehalukke), teadlikku hingamist ja meditatsiooni, et panna kehas energia liikuma, likvideerida blokeeringud, leida tasakaal ja avada loovus. 

Jälgi infot ka Facebook lehelt:

Olemas on vajadusel joogamatid ja pleedid (s.t igaks juhuks kannan mõnda kaasas).

Üldiselt pakun korrakaarti ja olen seda oma tutvustuses ka põhjendanud, miks nii toimetan (v.t all eelviimast lõiku).

4x kaart 32 € (ühe korra tasu 10 €). Korrakaart kehtib 6 nädalat.

Stebby 4x-pilet 34 € (piletisoovist anna eelnevalt teada, siis koostan selle ja saadan soetamiseks lingi). 

Tegutsen põhiliselt Tartumaal, aga teinekord teen plaane ka mujal Eestis.

Kundalini joogani jõudsin 2015 a olles 36-aastane, kui otsisin alternatiivmeditsiinist abi depressioonile, millesse olin kinni jäänud oma elu katsumuste tõttu. Varem olin käinud klassikalise jooga tundides, kuid see ei olnud justkui see mida vajasin. Proovisin erinevaid teraapiaid (EFT-, holistiline teraapia), millest sain küll abi, kuid peagi taipasin, et vajan elustiili muutust, et erinevates olukordades hakkama saada, et jõudu ja rõõmu ikka jätkuks. Hüppasin kundalini joogasse kui teadmatusse. Esimeste intensiivsete tundide järgselt sain keha ikka haigeks, aga jätkuvalt praktiseerides muutusid harjutused lihtsamaks ja tundsin suurt rahutunnet enda sees ja rõõmu saavutuste üle. Õpingute jooksul olen juurde saanud teadmise, et sa suudad palju rohkem, kui arvad end suutvat. Alguses tundus see joogastiil võõras ja imelik ning ma ei tundnud mingisugust erilist tunnet kundalini joogat praktiseerides. Ajapikku sain ma kinnitust sellele, et see on tõesti kiirtee, et leida ise ennast ja elada rõõmu, armastuse ja hea tervisega, tunda hoitust. Arvestades minu praktikat ja kogemusi on mul ikka veel palju, mida õppida sel teel olles. Kindlasti saan ma öelda, et kundalini jooga õpingud on olnud väga hea ja väärt investeering oma tervisesse, mis on minu tugisüsteem.

Kundalini joogat nimetatakse teadlikkuse joogaks ja see tegeleb sinu meelega. Praktiseerides paraneb sinu nii füüsiline kui vaimne tervis. Kui tegeled oma blokeeringutega ja murrad nendest läbi, siis annad võimaluse uutele mustritele ja nii sa taipad, kes sa tegelikult oled. Olles ühendudes oma hingega, saavutades sisemise rahu, armastades iseennast – oskad sa elada õnnelikult ja jagada armastust. Kundalini jooga aitab sind oma sisehäält kuulama panna ja usaldama hakata. Sa pead teadvustama, et aidata saad sa ennast ise, kõik oleneb sinu praktikast ja isiklikust distsipliinist – keegi ei saa sinu eest midagi ära teha, et su elus midagi muutuks. Kundalini jooga on õpetanud mind olema iga päev tänulik selle üle, mis mul olemas on ja selle eest, mis mind veel ees ootab.

Kundalini joogas on tavaks taotleda endale hingenimi. Minu vaimne nimi on Piarjot Kaur. Piar tähendab – armastust. Jot – valgust. Nimeosa Kaur on igal naisõpetajal, mis tähendab lõviprintsessi. Vaimne nimi „arvutatakse“ isiku sünnikuupäevast ja see ütleb, mis on sinu elu eesmärk ja näitab, kes sa tegelikult oled, kui sa ei astu õigelt teelt kõrvale. Et oma nime järgi elada on vaja palju teadlikkust, jõudu ja distsipliini. Kundalini jooga ning selle kogukonna õpetajad ja õpilased on sellel teel suurimad toetajad.

Ma olen sertifitseeritud kundalini jooga õpetaja alates 27.01.2016. Läbinud 2015 a I-astme õppe Prantsusmaal oleva rahvusvahelise joogakooli Amrit Nam Sarovar tunnustatud õpetajate all. Õpingud toimusid nii Eestis kui Prantsusmaal Alpides. Olen neile väga tänulik, eriti Harnivas Kaurile (Ija Labutinas), kes on aidanud mul paljusid olukordi mõista ja samuti joogaõpetajale Anterdhyan Kaur (Kaja Bleive), kellel on oskus süvendatult rääkida kundalini jooga mõjust inimkehale.

 

 

 

(Tunnistustel on minu neiupõlvenimi, täna kannan nime Katrin Ploomi)

 

Osalesin ka kundalini laste jooga õppes märtsist-juunini 2016 MTÜs Laste Jooga ja olen sertifitseeritud laste jooga õpetaja 5.06.2016. Laste jooga on suuresti mänguline, kuid see oleneb, mis vanusegruppi laps kuulub. Mängulised laste jooga tunnid on vanustele kuni 12 eluaastat, vanematega praktiseeritakse täiskasvanud kundalini jooga tundide sarnaselt, kuid tunnid ei ole nii intensiivsed.

Laste jooga tunde andes koolitasin jooksvalt end veel 2016 a sellistel koolitustel nagu Erivajadustega laste märkamine ja toetamine koolieelses eas, Liikumisõpetus koolieelses eas ja 2017 a Vaikuseminutite baaskoolitus, Zoja Mellovi töötuba “Mänguline liikumine” ning Lugemisjooga koolitus.

 

 

Pean joogat “alternatiivmeditsiiniks”. Kunagi mulle ei mahtunud pähe, kuidas üks jooga saab inimese tervist nii palju aidata, kui räägitakse, aga täna tean, et see on puha tõsi, see on kulda väärt teadmine. Eneseabi ja alternatiivmeditsiini valdkond huvitas mind aga üha rohkem ja nii koolitasin end 2017 a META-EFT I-astme kursusel ning läksin õppima ka klassikalist massaaži ja refleksoloogiat.

 

Laste jooga tunde andsin al. 2016 aastast paar aastat ja kui hakkasin toimetama põhitöö kõrvalt, siis keskendusin üksnes täiskasvanute joogatundidele ning nii on see seni ka jäänud. Toimetan nii, et joogatunde planeerides oleks kogu töökoormus selline, et ka endal oleks hea ja mõnus olla, nii on ka minu joogatunnis hea energia, mida õpilased on kinnitanud. 

Kui kundalini jooga tundub sulle huvitav ja sa tunned, et vajad mingisugust tuge, siis võiksid sa seda joogastiili proovida. Joogastiile on erinevaid ja sul tuleb leida endale sobiv ja sama on ka õpetajaga, kuid soovitan mitte otsustada esimese tunni põhjal, see on praktika kogemiseks liialt lühike aeg. Kui see on sulle sobiv, siis tegele ühe joogastiiliga nt üks kvartal (hea kui saad praktiseerida intensiivsemalt ja iga päev). Tavapäraselt pakutakse joogatunde paar korda nädalas, seega leian, et ühest ja paarist kuust jääb väheks, et kogetut õigesti mõista.

Mind siiralt rõõmustab, kui kohtan sind oma tunnis, et jagada joogamaailma teadmisi. Kuid samas rõõmustab mind ka see, kui leiad endale teise õpetaja, kogemaks rahu, rõõmu ja toetust, mida jooga pakub.

 

Päikest!