Holistilist teraapiat nimetatakse regressiooniteraapiaks ehk rännakuks ajast tagasi, minevikku. Holistilise teraapia seanssidega on võimalik vabastada minevikus kinnikiilunud tunde- ja mõttemustreid ning inimesed jõuavad iseendale lähemale nad hakkavad tajuma enda Kõrgema Minaga – sisemise tarkusega – paremat ühendus.

Paljud inimesed ei ole oma kehaga ühenduses ja nii ei taipa nad õigel ajal märgata, mida keha räägib. See tähendab, et tähelepanu on iseendast väljaspool olles pidevalt rakkes kõigi oma tegemiste ja töödega, millega sa tahad hakkama saada – see on elamine ainult oma peas ja keha on unarusse jäetud. Mõtle, kas liigud enda eesmärkide poole või hoopis teiste eesmärkide täitmise nimel, mis on inimlik ja hea, aga sa ei tohi unustada ise ennast. Sina oled kõige tähtsam! Kui oled enda sisemaailma muredele lahenduse leidnud, siis hakkavad ka muud asjad lahenema – leia aega lihtsalt olemiseks, et meel rahustada ja pane tähele, mida ütleb sulle sinu Sisemine Tarkus. Väärtusta ise enda tervist, otsi oma muredele lahendusi, leia sind toetavad tegevused, siis sul on jõudu tegeleda sellega, mis sinu eluteele on saadetud.

Holistilise teraapia regulaarsed seansid annavad sulle võimaluse tervenemiseks. Teraapia protsess on terviklik, uurides kliendi sisemaailma, leides minevikust oma probleemide algpõhjused ja töötades läbi olukorrad, kust hädad on alguse saanud. Tuleb teadvustada, et tänase päeva mõtete, tunnete, tajude ja käitumise mõistmiseks on vaja tähelepanu pöörata lapsepõlvele, vanemate käitumisele, sind ümbritsevale keskkonnale ja inimestele, kellega oled kokku puutunud ning veel paljule muule.

Kuna enamuse psühholoogiliste ja psühhosomaatiliste probleemide põhjusi asub minevikus, siis on nende põhjuste avastamiseks vaja samuti minna minevikku.

Umbes pool seansi ajast klient ja terapeut vestlevad – mida julgemalt ja avatumalt sa endast räägid, seda rohkem saab terapeut sinu olukorda mõista ja vastavalt kuuldule sind holistilisel rännakul juhendada.

Osa teraapiaseansi ajast viibib klient meditatiivses teadvusseisundis, sest aju töötab siis teisiti kui argiteadvuse tasandil ja alateadvusele on vabam juurdepääs, uurides oma sisemaailma. Kui minna ajas tagasi, leida üles olukord, mis osutus tookord keeruliseks või emotsionaalselt raskeks teades sellele järgnevat käitumist, on võimalik terapeudi juhendamisel selles rännakus olukorrale lahendus leida, kaotades probleemi.

Keeruliste, emotsionaalset kannatust põhjustanud lahendamata olukordade ülesleidmine polegi alati nii lihtne, kuna inimestel on kalduvus halbu asju „unustada“, st panna need ära kaugematesse mälusoppidesse, mis omakorda põhjustavad teatud blokeeringuid sinus. Muutunud teadvusseisundis on psüühika muutustele vastuvõtlikum ning tunde- ja mõtteblokeeringuid on kergem kõrvaldada ja kuna alateadvus salvestab kõik, siis on sul võimalus holistilise regressiooni terapeudi juhendamisel need „kadunud“ mälestused üles leida ja lahendada. Kuid selleks, et neid jälle üles leida, võib vaja minna järjepidevat teraapiat, mille üheks võimaluseks on holistiline nelik.

Tunneta, mida sinu keha sulle ütleb, millise teraapiaseansiga soovid alustada, kas üksikseansiga või holistilise nelikuga.

Olen Sinu jaoks olemas!

Grete Kald