Kundalini jooga on dünaamiline ja intensiivne joogavorm, mis kasutab kriya`sid (füüsilisi harjutusi), mantraid (helivibratsiooni), mudrasid (spetsiaalseid käteasendeid), bandha`sid (kehalukke), hingamist ja meditatsiooni, et panna kehas energia liikuma. Kundalini jooga eesmärk on tõsta keha energeetilist taset, avada loovust ja viia sind kontakti oma tegeliku olemusega, et võiksid elada õnneliku, elurõõmsa, terve, armastava ja kartmatuna.

Läänemaailma jõudis Kundalini jooga alles 1969. aastal, kui Yogi Bhajan selle võimsa ja võrratu distsipliini meieni tõi.

(raamat “Kundalini jooga. Teekond imelisse võlumaailma” L.R.Elvik, lk. 17)

 

Kundalini joogat praktiseerides paraneb sinu üldine tervis – tugevdad immuunsüsteemi, närvisüsteemi, stimuleerid kehavedelike ringlust, lased kehal puhastuda toksiinidest ja blokeeringutest ning puhastada kudesid. Praktiseerides sa õpid oma keha tundma, muutud teadlikumaks ja rahulikumaks – sa õpid väärtustama aega, mille võtad kundalini jooga praktikaks. 

Praktiseerides järjepidevalt:

  • Sa hakkad märkama oma harjumuspärast käitumist, emotsionaalseid ja mentaalseid mustreid, mida ikka ja jälle kordamas oled.
  • Sul tekib igasuguseid erinevaid mõtteid joogatunnis, sest see on aeg ainult sinule.
  • Sinust tulevad välja erinevad emmotsioonid – kord sa tunned õnnetunnet, kord mõnusat lõõgastust, teinekord aga täielikku vihatunnet ja äkki, sulle täiesti ootamatult, võivad voolama hakata pisarad see kõik on OK. Kundalini jooga puhastab salamisi sinu alateadvust ja annab sulle uut eluenergiat.
  • Sa hakkad armastama ja austama iseennast ning väärtustama aega ise endale. Kui sa armastad ise ennast, siis suudad sa armastada ka teisi. Sinu enesekindlus suureneb, kui sa taipad ainuüksi läbi kriyade praktiseerimise, milleks sa võimeline oled. Sa hakkad usaldama elu ja seda, mida tal sulle pakkuda on. Öeldakse, et juhuseid ei ole olemas.
  • Sa hakkad mõistma universumi seadust: „kui annad 1/10 saad tagasi 10 korda rohkem“.
  • Sa puhastad salamisi oma alateadvust ja keha tervikuna, sinna kogunenud blokeeringutest.
  • Sa märkad, et sa ei muretse enam erinevate olukordade pärast liialt üle, st sa ei pane oma energiat muretsemisele. Sa oled lihtsalt kulgemises, liigud oma enda tarkuse teel, mis on nii sile kui konarlik ning vahest isegi auklik, aga sa usaldad ennast universumi hoolde. Sa hakkad mõistma, miks su elus juhtuvad just need asjad, mis on toimunud.

Selline märkamine lubab sul vabastada selle, mis sind enam ei teeni, mis sind enam ei toeta, muuta ja luua uued sind ja sinu avardunud teadlikkust toetavad talad. Sa muutud teadlikuks. Ja sa tunned, et oled universumi poolt hoitud.

 

Kundalini jooga on tõesti kui kiirtee parema enesetunde saavutamiseks, luues harmooniat ning ühendust keha, meele ja hinge vahel. Olen südamest õnnelik, kui saan sulle jagada kundalini jooga teadmisi, mis sind eluteel toetavad.

 

Piarjot Kaur