Sat Nam armsad hinged!

Oma eluteel hakkasin 2012 aastast huvi tundma alternatiivmeditsiini vastu erinevate teraapiate näol (EFT -, Holistiline teraapia, Reiki, refleksoloogia). Täna olen kundalini ja laste jooga õpetaja Piarjot Kaur ning refleksoloog, massöör – tavaline lihtne inimene Katrin Villiko.

Joogastuudio Maitri on minu üks suur unistuse täitumine. Oma joogastuudiot ei osanud ma kunagi üldse ettegi kujutada. Aprillis 2017 sai stuudio valmis tänu minu kallitele lähedastele, kes aitasid renoveerimistöödes ning nii on stuudio sulle avatud armas lugeja ja joogahuviline.

Mul oli soov juba 2013 luua oma ettevõte, kuid tolle aja mõtted olid teised. Takistuseks oli aga suuresti minu isiklik sasipuntras hingemaailm. Mul puudus enesekindlus ja julgus sellisteks ettevõtmisteks nagu ettevõtlus. Kundalini joogani viis mind ikkagi see, et olin otsimas eneseabi alternatiivmeditsiinist. Täna saan öelda, et kundalini jooga on tõesti kiirtee paranemisele. Minus on elurõõmu, mille olin kaotanud ja mis mõjutas mu enesehinnangut ning oli omakorda takistuseks, millegi uue ettevõtmiseks. Olin oma olemuselt ja hingelt justkui väga vanaks jäänud, tundsin jõuetust.

Kundalini maailma hüppasin kui teadmatusse. Mul oli palju kordi joogaõppes mõtteid, mis panid mind kahtlema, kas teen õiget asja, sest olin väga skeptiline õpilane. Mul polnud oma kehaga ühendust. Ma tundsin end joogatunnis seetõttu väga imelikult, ebakindlalt ja minu Egomeel hakkas oma tööd tegema. Esimeste intensiivsete tundide järgselt sain keha väga haigeks (ma polnud järjepidevat trenni varem teinud) ja harjutused olid rasked, aga jätkuvalt praktiseerides muutusid harjutused lihtsamaks ja tundsin suurt rahutunnet enda sees ja rõõmu saavutuste üle. Õpingute jooksul olen juurde saanud teadmise, et sa suudad palju rohkem, kui arvad end suutvat.

Kundalini joogat nimetatakse teadlikkuse joogaks ja see tegeleb sinu meelega. Praktiseerides paraneb sinu nii füüsiline kui vaimne tervis. Kui tegeled oma blokeeringutega, puhastades keha ja meelt, annad võimaluse uutele mustritele ja nii sa taipad, kes sa tegelikult oled. Olles ühendudes oma hingega, saavutades sisemise rahu, armastades iseennast – oskad elada õnnelikult ja jagada armastust. Kundalini jooga aitab sind oma sisehäält kuulama panna ja usaldama hakata. Sa pead teadvustama, et aidata saad sa ennast ise, kõik oleneb sinu praktikast ja isiklikust distsipliinist – keegi ei saa sinu eest midagi ära teha, et su elus midagi muutuks. 

Täna olen väga tänulik kõikidele oma õpetajatele – eriti Har Nal Kaur, Harnivas Kaur  ja Anterdhyan Kaur – kelle julgustuse, selgituse ja motivatsiooni abil olen ma täna see, kes ma olen. Ma tunnen, et ma elan, hingan, ma olen teinekord tütarlapselikult muretu ja õnnelik, minus on jõudu ja enesekindlust teha seda, mida ette võtan. Ma tunnen, et kundalini jooga on minu tugisüsteem saamaks hakkama elu kõikide katsumustega, mis mulle on määratud. Kundalini jooga õppega kaasnev intensiivne praktika on andnud mulle imelise kogemuse, millele olen ülimalt tänulik. See on olnud kindlasti parim investeering oma tervisesse ja üldse oma tulevikku. Minu kogemused on siiski alles algusfaasis ja mul on veel palju, mida õppida iseenda järjepideva praktika käigus ja õpetajana joogatunnis. Mul on rõõm teha tööd, mida armastan, mõnusas, hubases kohas, mille olen ise loonud – Joogastuudio Maitri. Soovin seda kõike Sinuga jagada, armas lugeja – oled minu tundi oodatud!

Kundalini jooga maailmas kannan hingenime Piarjot Kaur. Ma olen aru saanud, et see on sanskriti algkeeles, s.t Shikide salakeeles Gurbani, milles „Piar” tähendab armastust ja „Jot” valgust ning kõikide naisnimede lõpus on „Kaur”, mis tähendab lõviprintsessi. See on mind suunav jõud, ühtlasi palve. Hingenimi ütleb, kes sa tegelikult oled, miks sa siia maa peale sündisid. Minu hinge eesmärk on kehastada jumalikku armastust ja valgust siin maa peal – nii mulle kirjutati. Tunnen, et see on suur vastutus. Olen püüdnud elada ikka nii, et jagada ja rääkida oma lähedastele, kui oluline on üksteist hoida ja armastada, arvestades inimese eripärasid ja käituda vastavalt. Kuid ka mina satun teinekord käitumiselt valele teele. Me kõik eksime. Tänu kundalini jooga õpingutele olen inimeseks olemist, elu ise ja maailma teisiti mõistma hakanud. Kuid siiski, teades, et minu hinge tee on liikuda läbi armastuse  ja valguse ning seda ootavad minult teised, tekib kartus läbikukkumise ees. Sinult justkui oodatakse midagi kindlat. Siin tuleb mu Ego mind proovile panema. Kuid teades, et Sinu Ego ei ole Sina, püüan mitte oma hirmu toita, aktsepteerida oma eksimusi ja püüan elada ning liikuda elus kuulates oma südamehäält. Minu hingenimi Piarjot Kaur aitab mul  koos kundalini joogapraktikaga elada armastuse energias ja kogeda elus rohkem rõõmu ja heldimustunnet läbi kõikide katsumuste, mida elu mulle saadab. Usun, et jagades oma kogemusi leiavad veel paljud tee ise endani, selleni, kes nad tegelikult on, kasvatades teadlikkust, kaastunnet, aktsepteerides ja liikudes edasi selle poole, mida vajab/soovib Sinu hing. Mul on võimalus kogeda iga kord toetavat jõudu, kui keegi nimetab mind hingenimega Piarjot Kaur. See on õnnistus teiselt hingelt, mis on ülendav tunne ja aitab mul kohaneda selle võõrapärase nimega, mis on osa minust, juhatades ja toetades mind minu hinge/elu eesmärgi poole liikumisel.
Yoghi Bhajan, kes on kundalini jooga Läänemaailma toonud, on öelnud, et sinu vaimne nimi ei ole see, kes sa juba oled, vaid see kuhu sa pead jõudma. Kui sa elad oma nime järgi, siis sa elad oma saatust. Kui sinu elu ja teod on sinu nimest kaugel, sa raiskad oma elu tühjalt. Vaimne nimi on sinu tee juht.  Siin maailmas on tuhandeid teid ja ainult üks nendest on sinu tee. Kui keerata sellelt teelt kõrvale kaovad rahu ja harmoonia, sa võid kogeda ebaõnne, haigestuda ja su teele tulevad õppetunnid seni, kuni oled taas oma teel siin elus. Vaja on palju teadlikkust, jõudu, distsipliini ja südamega ühendust, et oma nime järgi elada ja sellel teel on abiks kundalini jooga praktiseerimine. Tuleb lugeda oma nime kirjeldust tihedamini, nii sa süvened selle tõe sisse aina rohkem ja sinu Tõeline Mina (SAT NAM!) kristalliseerub sinu teadlikkuses.  See aitab püsida valitud teel ja elu hakkab tõepoolest muutuma. Aitäh sulle armas Harnivas Kaur, mu hinge nime tähenduse, olemuse jpm selgitamise eest!

Hingenime saab endale küsida annetuse teel iga inimene. Täpsemalt sellel teemal saad lugeda siit:

https://www.3ho.org/spiritual-names/what-spiritual-name

Pärast Kundalini jooga I-taseme kursust läksin õppima laste joogat kundalini baasil, mis kasvatas minus teadlikkust mõistmaks oma last, teisi lapsi, lapsevanemaid, oma vanemaid, kes me kõik oleme inimesed oma murede ja rõõmudega, kuidas kasvatus- ja käitumismeetodid mõjutavad meie tundemaailma ning kuidas see kõik inimesse salvestub. Laste jooga õpe kinnitas mulle, kui oluline on jätta endasse veidi lapsemeelsust, et osata laskuda lapse tasandile. Õnneks minus on seda lapsemeelsust alati olnud. See mänguline tegevus oli lihtsalt nii lahe ja vabastas kerguse tunde ning muretu meele. Lastejooga õppe programmis oli osalejatele ka intensiivne kundalini jooga praktika, mis usaldusringis kuuldule ja kursusel nähtule kinnitas mulle taas, kui võimas enesepuhastuse viis on kundalini jooga. Mul on väga hea meel, kui suunad oma lapse joogasse juba varakult. Tea, et sinu enda huvi jooga vastu on heaks inspiratsiooniks. Ära heitu sellest, kui sinu laps ei soovi praegu joogas käia, see ei tähenda, et ta seda tulevikus ei tee. Me vanematena kipume seadma enda vajadusi tahaplaanile – julgustan sind tähtsustama kvaliteetaega ise endale. Olles heaks eeskujuks lapsele, teed sa head endale ja oma lähedasele.

Mind isiklikult huvitab endiselt esoteerika ja erinevad alternatiivmeditsiini harud ning tänaseks olen läbinud refleksoloogia ehk tsooniteraapia Eesti Massaaži ja Teraapiakoolis. Sageli ei oska inimene ise oma keha märke lugeda, vaevustest või tasakaalutusest mingis kehaosas aru saada. Refleksoloogina aitan leida tasakaalutuse sinu kehas, jõuda haigusele jälile enne kui seda saab diagnoosida, s.t haigus ei ole veel muutunud füüsiliseks – refleksoloogia aitab organismi jälle tasakaalu viia pannes tööle keha iseenesliku paranemisprotsessi. Üldjuhul kehtib reegel – mida vanem on tervisehäda, seda kauem võtab organismil aega terveneda … mis on ju loogiline. Nii nagu paljude teraapiatega ja ravi viisidega on ka refleksoloogias terviseseisundid, mille korral on see tehnika vastunäidustatud. Uuri selle kohta lähemalt. Uuri ka muid alternatiivmeditsiini võimalusi lisaks meditsiinilisele lähenemisele. See on sinu elu, sinu keha – ela taipamises, pane tähele, mida su keha sulle ütleb ja tegutse aegsasti.

Olen ennast täiendanud ka META-EFT 1-astme kursuse näol, mida tuntakse ka nimega „koputamine”. Huvi selle teraapia vastu tuli jällegi ise enda teraapiaseansi näol ja oma lähedaste ning tuttavate jagatud kogemuste tõttu, mis on minu jaoks tõestanud, et see on üks tõhus eneseabi vahend.

Tänaseks olen läbinud klassikalise massaaži ning inimese anatoomia ja füsioloogia koolituse. Nii oled Sa oodatud minu seanssidele ka nendes tehnikates. Olen astunud sammu eeterlike õlide maailma ja eelisan kasutada seanssidel looduslikke abivahendeid, valides kliendile sobivama vahendi, kas õli või kreem vahel.  

Sellel eneseavastamise teekonnal on minu kodus raamatute hulk väga palju suurenenud just alternatiivmeditsiini valdkonnas. Raamatud, mis mind on köitnud on välja toodud ka Joogastuudio Maitri kodulehe lingil „Hea teada”- „Soovituslik kirjandus”, v.t ehk leiad sealt ka sind huvitava raamatu, mida omale lugemiseks soetada või raamatukogust laenutada.

Ma pean oluliseks ise enda heaolu tähtsustamist ja väärtustamist, hinnangutevaba praktiseerimist, elamist taipamistes, mitte ootuses. Ootus võib seada uue blokeeringu, et muutus toimuda saaks. Tea, et inimesed on erinevad oma füüsiselt, tervise poolest, teadlikkuselt, ühendatusega ise endas, avatuselt ja alateadvuses peituvate blokeeringute tõttu, aga ka perekondlike käitumismustrite ja uskumuste tõttu. Anna endale kogemiseks võimalus – ükskõik millise alternatiivmeditsiini teraapia vormi kasuks otsustad, tule hinnangutevabalt ja avatud südamega. Aidata saad ennast ise, mitte keegi ei tee sinu eest midagi ära, vaja on tahet ja valmisolekut ulatada käsi abistaja poole.

 

Täna saan mina sind aidata järgmiste tegevustega:

* Kundalini jooga
* Laste jooga
* Refleksoloogia seanss
* Klassikaline massaaž

 

Minu kohta saad lugeda veel siit!

Päikest!
Katrin