Joogaga tutvusin esimest korda tänu Enn Loole, kes on koostanud raamatu „Võimle terviseks”. Minu esimene jooga grupitunni kogemus oli 1994. aastal Ave Oidi juhendamisel, kes oli Holger Oidjärve õpilane. Osalesin treeningutel umbes pool aastat, siis tunnid lõppesid, kuna õpetaja siirdus välismaale õppima. Tegelesin iseseisvalt joogaga edasi vahelduva eduga. Põlvas elades käisin joogatundides Marianna Noormetsa ja Sulev Pulmanni käe all. Kui kolisin elama Tartu lähedale, juhtusin Reelika Rohtmaa joogatundi. Olen osalenud Reelika Rohtmaa korraldatud Šivananda jooga laagrites, joogapäevadel ja meditatsiooni koolitusel ning joogaterapeut Anne Tipner-Torni korraldatud seminaridel. 2014 aasta septembris läbisin ka rahvusvahelise Šivananda jooga õpetajate koolituse Ustkas Poolas.

Lisaks joogale olen tegelenud ka veel teiste tervist edendavate valdkondadega:

  • 2003 veebruar-juuni, Intuitiivteaduste Kool
  • 2005 veebruar-märts, Vastastikused suhted, Gordoni Perekool
  • Reiki I astme pühitsus ja ühisreiki tunnid Tõnu Aru juures
  • Feng Shui kursus avatud ülikoolis, juhendajateks Janno ja Siret Seeder
  • 2012-2014 Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia; 2013. aasta suvel nädalane massaažilaager Võsul
  • Alexanderi tehnika algtaseme koolituse Maret Mursa Tormise juhendamisel.

 

 

Joogastuudios Maitri viin läbi Eakate joogavõimlemist, kuhu on oodatud huvilised vanuses 60+ ja samuti kõik teised, kellele see aeg ja grupp on sobiv. 

Tundi alustame enesemassaaži võtetega. Iga tund teeme erinevaid massaaživõtteid, mida on kodus hiljem hea järele teha. Liigutame läbi kehas paiknevad suuremad liigesed, läbi erinevate teraapiliste võimlemisharjutuste, mis vähendavad seljapingeid ja on suunatud valude vähendamiseks ja ärahoidmiseks.

Õpime ka mõned lihtsamad joogaharjutused. Omandame praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestustehnikatest ning tutvume joogaliku hingamisega, mille abil on võimalik tuua rohkem energiat ja tasakaalu meie igapäevaellu. Tunni eesmärk on saavutada hea enesetunne, ergutada seedimist, kiirendada vereringet ja vähendada liigeseprobleeme. Joogavõimlemine annab parema une, rohkem energiat ja positiivse ellusuhtumise.

Tervis läbi liikumise!

Tee joogat ja ole õnnelik!
Arst ravib, loodus tervendab, olge kehaliselt aktiivsed! – Enn Loo

*Joogatundi registreerimiseks palun kirjuta meilile või helista, vt leheleKontakt ja hinnakiri

Kaupo